Co byste měli vědět o štuku?


Pojetí štuku v minulosti a v dnešní době se poměrně liší a rozhodně byste je neměli zaměňovat. V dnešním pojetí se jedná o jemnou maltovou směs se zrnitostí max. do 1 mm, která se v tenké vrstvě nanáší na jádrovou omítku. Je to jedna z možností povrchových úprav omítky. Štukatérstvím tak vznikají omítky, které se vytváří filcováním, a v Českých zemích patří tato úprava k nejoblíbenějším. Nejčastěji se využívá vápenný štuk, který se namíchá z jedné třetiny z vápenného hydrátu a ze dvou třetin z jemně mletého vápence, případně jemného křemičitého písku. Je důležité, aby zrnka nepřesáhla 1,5 mm, protože jinak by bylo obtížné jej filcovat.

Komíny a kouřovody

Jak můžeme rozdělit kouřovody a komíny? Podle několika faktorů následovně: například podle toho, čím topíte – pak se dělí na komíny na tuhá paliva, kapalná paliva a plynná paliva. Pak můžete samozřejmě rozdělit na komíny indoor (krby a kamna) a outdoor (klasické komíny). Při stavbě komínu buď použijete jednovrstvý komín (zděný, prefabrikovaný…) nebo vícevrstvý (tvárnice + vložka, příp. izolace). Vícevrstvé komíny jsou ekologičtější než jednovrstvé.

Rekonstrukce s příhradovými vazníky

Mezi nejčastější rekonstrukce prováděné na rodinných domech bezpochyby patří rekonstrukce střech. Není to překvapivé, protože skrze špatnou střechu může do domu pronikat vlhkost a zima. Nové, nebo rekonstruované střech se pak staví na vazníkové konstrukci. Příhradové vazníky mají řadu výhod a široké uplatnění. Podívejte se s námi, proč se dnes používají vazníky častěji než klasický krov.

Hlavním důvodem, proč stavební firmy sahají právě po příhradových vaznících, je nízká cena. Díky vazníkové konstrukci se ušetří až 40 % dřeva, a tak je cena rekonstrukce střechy mnohem nižší. Jedná se o moderní a úspornou technologii, která má široké uplatnění. V praxi se setkáte s vazníky střešními, stropními, nosnými rámy a podobně. Je možné tuto konstrukci použít na libovolný tvar.

Ale vazníky se nepoužívají pouze na střechách rodinných domů. Velmi často jsou instalovány v supermarketech, obchodech, bytových domech, skladech atd.

Krb na vlastní zahradě? Proč ne!

V minulosti sloužil krb nejen k vytápění domů, staveb, ale také jako místo pro vaření. Dnes jsou krby oblíbeným zákoutím domu, přispívají k rodinné atmosféře, někdy mají pouze dekorativní funkci.

Altán na zahradu i do parku

Altán je malé stavení, které by se dalo nazvat také jako jednoduchý přístřešek. Altán bývá umístěný v zahradě, v parku či v místech, která jsou určena pro oddech a relaxaci. Nejjednodušší varianty altánů bývají dřevěné. Jsou umístěny zejména v přírodě, nejčastěji v turisticky zajímavých místech. Altány Brno plní funkci také vyhlídkové terasy, protože se s nimi můžete setkat v místech s krásnou vyhlídkou. Dále jsou budovány lázeňské altány, které slouží často jako kryté pódium pro vystoupení lázeňských orchestrů. Většina z nás má však zahradní altán, který slouží k relaxaci a ukrytí se před silnými slunečními paprsky.

Altány jsou sice krásné, ale některým může více vyhovovat stín hliníkových pergol. Takové pergoly bývají často uzpůsobené všem druhům počasí, proto se nazývají bioklimatické. Takže ať už prší nebo pálí slunce, vy budete moct v klidu sedět pod pergolou. Zvláště pak, pokud je prosklená.

Plechové dveře chrání váš majetek

Dnes plní dveře nejen estetickou, ale hlavně ochranou funkci. Jejich cílem je chránit váš majetek před vandaly a zloději. Váš dům či byt bude díky kvalitním dveřím ochráněn a vy se v něm budete cítit naprosto v bezpečí. Koupíte-li kvalitní bytelné plechové dveře, můžete si být jisti jejich dlouhou životností.

Dokonalé kované ploty

Dříve jsme mohli kované ploty vidět například v zámeckých parcích nebo šlechtických sídlech. Dnes již na ně můžeme narazit i ve vilových čtvrtích. Je pro ně typická značná pevnost, a pokud bylo vytvořeno se špičatými hroty, poskytuje i určitou ochranu. Kromě oceli se používají často i jiné kovy. V posledních letech roste používání aluminiových či nerez dílců nebo povrchových úprav jako žárové zinkování či aplikace práškové barvy, komaxitu. Díky tomu vzroste životnost kovového plotu až na šedesát let. Tradiční metodou je údržba barvou na kovy, kdy se nátěr musí obnovovat pravidelně několik let. Klasickou barvou kovaných plotů je černá, může být ale kombinována se stříbrnými nebo zlatými prvky. Záleží na vkusu majitele a také okolí, kované ploty jsou vždy krásné!

Vybavte si ložnici podle vašich představ - vždyť v ní trávíme třetinu svého života

Kdo už někdy vybavoval byt, jistě mi dá za pravdu, že vybavovat si ložnici patří mezi největší oříšky. V ložnici každý trávíme cca jednu třetinu života, proto se zde musíme cítit příjemně a uvolněně. V moravské metropoli najdete spoustu ložnic Brno, které nabízejí nábytek do ložnice. Ovšem ne všechny patří do kategorie kvalitních. Pokud máte dostatek finančních prostředků, můžete se domluvit se studiem a nechat si vyrobit nábytek přímo na míru. Pokud chcete nějaký kompromis v ceně a kvalitě, pak je nutné si předem stanovit, jak si ložnici představujete a této představy se držet při vybírání nábytku.

Světla v interiéru

Zařizujete byt a přemýšlíte nad vhodným osvětlením? Stojací lampy jsou vždy dobrým řešením, snadno se přesouvají, takže si můžete vytvořit velmi útulné prostředí a pokud mají nastavitelné stínidlo, kterým se dá světlo nasměrovat, jsou ideální pro čtení.

marketing v mieste predaja je účinný

Pamätáte si na dobu, kedy ste ako deti stávali s nosom prilepeným na výkladných skriniach? Áno, poznáme ich všetci - výkladnej skrine stále patrí k mocným nástrojom marketingu. Aké ďalšie efektívne nástroje v mieste predaja máme? Napríklad reklamné vitríny.

Puidukola

V březnu roku 2013 se začala psát historie společnosti Puidukoda CZ s.r.o., která má na českém trhu velkoobchodní a maloobchodní zastoupení stejnojmenné estonské firmy. Specializuje se na výrobu palubek, teras, fasád a také podlah. V portfoliu produktů najdete také hoblované zboží. K produkci je využito pouze vysoce kvalitní dřevo ze severského smrku a borovice a také ze sibiřského modřínu. Kvalita je u této firmy na prvním místě.

Joomla SEF URLs by Artio