Zabraňte úniku tepla efektivně

Nechejte si poradit při výběru správné tepelné izolace ve Zlíně, protože výběr špatného typu může vést k tomu, že si zanedlouho budete muset pořídit izolaci novou. Vybírat začněte podle umístění. Funkci mají samozřejmě vždy stejnou – zabránit úniku tepla, minimalizovat teplotní rozdíly a udržovat krásně teplo uvnitř. Takže se tak vlastně obrníte kolem okolí. Tepelná izolace ze Zlína používá všechny druhy dostupných izolačních materiálů – vata, polystyrén či nové speciální druhy.

tepelná izolace Zlín

Koupelna – místo, kde si i odpočinete

Koupelny Brno

Ihned po probuzení první kroky směřují do koupelny. Je to místo, kde se každý den odehrávají hygienické rituály. Spousta lidí si ale koupelnu spojuje také s odpočinkem a relaxací. Firmy nabízející koupelny Brno se shodují na tom, že by ale neměla tato místnost ztrácet na funkčnosti a praktičnosti. Pojďme se podívat, jak by měla moderní koupelna vypadat.

Předejděte požáru pravidelnou kontrolou

Může se stát, že nás zima zastihne nepřipravené a bude potřeba začít topit. Proto je nutné zkontrolovat komín, kamna apod., protože pokud budete mít například zanesený komín, může dojít až k požáru. V roce 2013 došlo během topné sezóny až k 438 požárům.

Co byste měli vědět o štuku?


Pojetí štuku v minulosti a v dnešní době se poměrně liší a rozhodně byste je neměli zaměňovat. V dnešním pojetí se jedná o jemnou maltovou směs se zrnitostí max. do 1 mm, která se v tenké vrstvě nanáší na jádrovou omítku. Je to jedna z možností povrchových úprav omítky. Štukatérstvím tak vznikají omítky, které se vytváří filcováním, a v Českých zemích patří tato úprava k nejoblíbenějším. Nejčastěji se využívá vápenný štuk, který se namíchá z jedné třetiny z vápenného hydrátu a ze dvou třetin z jemně mletého vápence, případně jemného křemičitého písku. Je důležité, aby zrnka nepřesáhla 1,5 mm, protože jinak by bylo obtížné jej filcovat.

Komíny a kouřovody

Jak můžeme rozdělit kouřovody a komíny? Podle několika faktorů následovně: například podle toho, čím topíte – pak se dělí na komíny na tuhá paliva, kapalná paliva a plynná paliva. Pak můžete samozřejmě rozdělit na komíny indoor (krby a kamna) a outdoor (klasické komíny). Při stavbě komínu buď použijete jednovrstvý komín (zděný, prefabrikovaný…) nebo vícevrstvý (tvárnice + vložka, příp. izolace). Vícevrstvé komíny jsou ekologičtější než jednovrstvé.

Rekonstrukce s příhradovými vazníky

Mezi nejčastější rekonstrukce prováděné na rodinných domech bezpochyby patří rekonstrukce střech. Není to překvapivé, protože skrze špatnou střechu může do domu pronikat vlhkost a zima. Nové, nebo rekonstruované střech se pak staví na vazníkové konstrukci. Příhradové vazníky mají řadu výhod a široké uplatnění. Podívejte se s námi, proč se dnes používají vazníky častěji než klasický krov.

Hlavním důvodem, proč stavební firmy sahají právě po příhradových vaznících, je nízká cena. Díky vazníkové konstrukci se ušetří až 40 % dřeva, a tak je cena rekonstrukce střechy mnohem nižší. Jedná se o moderní a úspornou technologii, která má široké uplatnění. V praxi se setkáte s vazníky střešními, stropními, nosnými rámy a podobně. Je možné tuto konstrukci použít na libovolný tvar.

Ale vazníky se nepoužívají pouze na střechách rodinných domů. Velmi často jsou instalovány v supermarketech, obchodech, bytových domech, skladech atd.

Co očekávat od nových bytů?

Chcete se osamostatnit? Hledáte nové bydlení? Potom se budete rozhodovat, zda koupit nový byt, nebo investovat do staršího bytu. Nové byty mají tu výhodu, že je stačí vybavit nábytkem a můžete bydlet. U starších bytů jsou často před nastěhováním nezbytné rekonstrukce bytů. Která varianta vám vyhovuje? Preferujete nové byty? A víte, co od nich očekávat?

Altán na zahradu i do parku

Altán je malé stavení, které by se dalo nazvat také jako jednoduchý přístřešek. Altán bývá umístěný v zahradě, v parku či v místech, která jsou určena pro oddech a relaxaci. Nejjednodušší varianty altánů bývají dřevěné. Jsou umístěny zejména v přírodě, nejčastěji v turisticky zajímavých místech. Altány Brno plní funkci také vyhlídkové terasy, protože se s nimi můžete setkat v místech s krásnou vyhlídkou. Dále jsou budovány lázeňské altány, které slouží často jako kryté pódium pro vystoupení lázeňských orchestrů. Většina z nás má však zahradní altán, který slouží k relaxaci a ukrytí se před silnými slunečními paprsky.

Altány jsou sice krásné, ale některým může více vyhovovat stín hliníkových pergol. Takové pergoly bývají často uzpůsobené všem druhům počasí, proto se nazývají bioklimatické. Takže ať už prší nebo pálí slunce, vy budete moct v klidu sedět pod pergolou. Zvláště pak, pokud je prosklená.

Plechové dveře chrání váš majetek

Dnes plní dveře nejen estetickou, ale hlavně ochranou funkci. Jejich cílem je chránit váš majetek před vandaly a zloději. Váš dům či byt bude díky kvalitním dveřím ochráněn a vy se v něm budete cítit naprosto v bezpečí. Koupíte-li kvalitní bytelné plechové dveře, můžete si být jisti jejich dlouhou životností.

Joomla SEF URLs by Artio